آشنایی با اتصالات گلخانه

در ابتدا لازم به ذکر است در اجزای اسکلت یک گلخانه، اتصالات گلخانه و سرستون­ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. چرا که بدون این موارد سازه تشکیل نخواهد شد. اسکلت گلخانه از مجموعه قطعات ریز و درشتی تشکیل شده که به دو صورت ثابت و متحرک (پرتابل) نصب و ساخته می­شوند.

گلخانه، سازه­ای است که از کنار هم قرار گرفتن اتصالات گلخانه ساخته شده است. دیوار و سقف از اصلی‌ترین بخش­های آن هستند. برای این منظور در ساخت دیواره و سقف گلخانه از نایلون، شیشه یا پلاستیک مقاوم استفاده می­کنند. نکته مهم در مورد نحوه ساخت و ایجاد سقف و دیواره است. بدون اتصالات و سرستون­ها، هیچ یک از این موارد قابل اجرا نیستند. بنابراین، اهمیت ابزارآلات چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت بسیار مهم است. همانطور که اشاره کردیم، جنس و کیفیت اتصالات گلخانه یکی از مهم­ترین بخش­های کار است. این تجهیزات باید در برابر شرایط آب و هوایی مختلف بسیار مقاوم باشند.

همانطور که می­دانید گلخانه­ها ابعاد متفاوتی دارند. بر اساس ابعاد و اندازه، اتصالات گلخانه به سایزهای مختلفی تقسیم می­شوند. در صورت احداث یک گلخانه بزرگ، طبیعتا باید از اتصالاتی با اندازه بزرگ­تر استفاده کرد. بنابراین تجهیزات یک گلخانه را می­توان به دیواره، ناودان، قاب، سرستون و اتصالات آن تقسیم بندی کرد. در نتیجه چهارچوب یک گلخانه را سرستون­ها و اتصالات آن بنا کرده­اند که با کمک پایه این قاب به زمین متصل شده است.

 تجهیزات واتصالات گلخانه‌ای

اگر برای راه‌اندازی گلخانه خود به دنبال بهترین و مقاوم‌ترین اتصالات گلخانه‌ می‌گردید؟ شرکت سپید الوند بهترین گزینه برای انتخاب در این عرصه می‌باشد.

شرکت سپید الوند آمادگی ارائه پیشرفته‌ترین تجهیزات گلخانه‌ای با بالاترین کیفیت در مقایسه با سایر شرکت‌ها را دارد. مفتخریم توانسته‌ایم بهترین تجهیزات و اتصالات گلخانه‌ای را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهیم. پس با اطمینان خاطر از خدمات ما استفاده نمایید. تمامی تجهیزات و اتصالات گلخانه‌ در شرکت سپید الوند دارای مناسب‌ترین قیمت و طول عمر بالا می‌باشد؛ از این رو مفتخریم که رضایت مشتریان بسیاری را در این عرصه جلب کرده‌ایم.

اتصالات گلخانه‌ای

گلخانه دارای ساختار یا چهارچوبی می‌باشد که از اتصالات گالوانیزه گرم تشکیل شده است که روی آن‌ها پوشش گلخانه‌ای می‌پوشاند. اتصالات گلخانه‌ای ارتباط بین قطعات و محل جای‌گیری قطعات لوازم گلخانه‌ای را روی‌هم برقرار می‌کند و وظیفهٔ مقاوم‌سازی بنای گلخانه را در برابر شرایط مختلف برعهده دارد؛ بنابراین طراحی آنها باید به صورتی باشد که هیچ‌کدام از قطعات فشاری بر دیگری وارد نکند و برهم دیگر منطبق باشند. کارشناسان متخصص سپید الوند همواره در تلاش عرضه بهترین خدمات نصب و احداث تجهیزات گلخانه‌ای می‌باشند؛ بنابراین باکیفیت‌ترین محصولات را در زمینه اتصالات گلخانه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهند. تنها کافی است برای تهیه اتصالات گلخانه‌ای به سایت سپید الوند مراجعه کنید تا مناسب‌ترین و پیشرفته‌ترین اتصالات گلخانه‌ای را برای شما فراهم نماییم پس با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

اتصالات گلخانه ای

انواع اتصالات گلخانه‌ای

شرکت سپید الوند آماده، عرضه انواع اتصالات گلخانه‌ در شکل، کاربرد، ضخامت، سایز، سازه‌های مختلف و ارائه بهترین خدمات توسط متخصصان می‌باشد. سپید الوند با ارائه خدمات نصب و راه‌اندازی تجهیزات و اتصالات گلخانه‌ای مطابق با استاندارد‌های جهانی توسط کارشناسان آماده خدمت‌رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شکل: شرکت سپید الوند اتصالات گلخانه‌ را در شکل‌های مختلف ازجمله اچ، یو، نیم دایره و… عرضه می‌کند که هریک دارای کاربرد مخصوص به خود می‌باشد.

ضخامت: اتصالات گلخانه‌ای دارای ضخامت‌های مختلفی می‌باشند که هریک دارای کاربرد مشخص و متفاوتی می‌باشد برفرض مثال سرستون‌های گلخانه باید نسبت به سایر اتصالات گلخانه‌ای ضخامت بیشتری داشته باشند تا در برابر شرایطی مانند بادوباران از دوام و مقاومت کافی برخوردار باشند.

سایز: اتصالات گلخانه‌ای در سایزهای مختلف کاربرد متفاوتی دارند، شرکت سپید الوند بنا بر نیاز شما سایزهای مختلف از این اتصالات را برای شما عزیزان فراهم می‌کند.

سازه: از پرکاربردترین سازه‌های گلخانه‌ای سازه‌های گالوانیزه می‌باشد که در انواع سازه‌های سبک و نیمه سبک تقسیم می‌شوند و آنها را می‌توان در ۴ دسته طبقه‌بندی کرد:

 • اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای سنگین
 • اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای سبک
 • اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای کشاورزی
 • اتصالات سازه‌های گلخانه‌ای صنعتی

اتصالات گالوانیزه گلخانه‌ای از جمله لوله‌های گالوانیزه به‌موجب مقاومت در برابر رطوبت و جلوگیری از پوسیدگی، زنگ‌زدگی داخل و خارج اتصالات و افزایش طول عمر به روش‌های گالوانیزه گرم یا غوطه‌وری تولید می‌شوند و این‌گونه اتصالات گلخانه‌ای نسبت به اتصالات گالوانیزه سرد مقاومت و دوام بیشتری را دارند.

مقاوم کردن اتصالات گلخانه

همانطور که اشاره کردیم، اتصالات گلخانه بخشی از اسکلت بیرونی گلخانه هستند. این تجهیزات با محیط بیرون در ارتباط هستند و شرایط جوی مستقیما روی آن­ها اثر می­گذارد. برای این منظور نیاز است که آن­ها را در برابر زنگ زدن مقاوم کرد. فرآیند گالوانیزاسیون یکی از این عمل­ها است.

ورق­های گالوانیزه به منظور مقاوم سازی طی فرآیندهای مختلفی ایجاد می­شوند. اتصالات گلخانه اغلب از جنس فولاد هستند. اما در برابر زنگ زدن مقاوم نیستند. برای همین پوششی از جنس روی را روی آن­ها قرار می­دهند. بنابراین اتصالات گلخانه و لوله ­های استفاده شده در سازه گلخانه با روش گرم یا سرد از گالوانیزه پوشیده می­شوند. در نتیجه مقاوم سازی صورت گرفته و لوله­ها در برابر زنگ زدگی مستحکم می‌شوند. به این روش­ها گالوانیزاسیون می­گویند که شامل مراحل زیر هستند:

 1. پوشش دهی مکانیزه
 2. اسپری نمودن آن
 3. غوطه­وری به صورت گالوانیزه داغ
 4. گالوانیزاسیون سرد
 5. رنگ کردن سازه با خاک فلز روی جهت مقاوم سازی

با اینکه این عمل هزینه بالاتری برای اتصالات سازه به عمل می­آورد و قیمت را مقداری بالا می­برد ولی در نتیجه این مقاوم سازی، طول عمر لوله­ها و اجزای فولادی اسکلت گلخانه بیشتر شده و احتیاجی به هزینه دوباره برای احداث آن وجود نخواهد داشت.

مزایای استفاده از اتصالات گلخانه گالوانیزه

از آنجایی که لوله­های گالوانیزه در برابر زنگ زدن و خوردگی مقاوم هستند، در ساخت گلخانه­ها کارکرد زیادی پیدا کرده­اند. بیشتر نصابان گلخانه از لوله­ها و اتصالات گالوانیزه گرم برای اسکلت گلخانه استفاده می‌کنند. البته تعداد معدودی از افراد نیز از اتصالات گالوانیزه سرد استفاده می­کنند. پیش­تر گفتیم که لوله‌های گالوانیزه بسیار مقاوم و بادوام هستند. بنابراین از نظر قیمت خیلی دارای اهمیت نیست. چرا که عمر مفید تجهیزات برای گلخانه داران اهمیت بالایی دارد. در ادامه به بررسی برخی از فواید و مزایای اتصالات گلخانه گالوانیزه می­پردازیم:

 • لوله­ها و اتصالات گلخانه که از جنس گالوانیزه هستند به دلیل وجود یک روکش، در برابر شرایط جوی مختلف بسیار مقاوم هستند.
 • این نوع اتصالات از قیمت و کیفیت مناسبی برخوردار هستند.
 • کار کردن با آنها در هنگام نصب راحت است.
 • سرعت کار با لوله­های گالوانیزه بالا است و در حین کار سختی ندارد.
 • این نوع از اتصالات گلخانه در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند.

شرکت گلخانه ساز سپید الوند در تهیه و ساخت گلخانه از لوله­هایی در سایزهای 2.1 تا 6 اینچ از جنس گالوانیزه استفاده می­کند. سایزهای پر کاربرد اتصالات گلخانه  1، 2.1 و 4.3 اینچ است. شرکت ما در تهیه این سازه­ها از سبک­ترین و مقاوم­ترین اتصالات استفاده می­کند. انتخاب لوله­ها و ابزارآلات گلخانه مطابق با درخواست مشتری صورت می­گیرد. طول عمر لوله­های گالوانیزه گرم 30-25 سال به طور میانگین است، در صورتیکه لوله­های گالوانیزه سرد طول عمر 8 ساله دارند. بنابراین شرکت گلخانه ساز سپید الوند در تلاش بوده­ از مرغوب­ترین اتصالات در تهیه و ساخت گلخانه به کار ببرد. کسب رضایت مشتری هدف ما است.

کاربرد بست در اتصالات گلخانه

بست یکی دیگر از اجزای مهم در ساخت و تکمیل سازه گلخانه است. اتصال و مهار لوله­های استفاده شده در اسکلت گلخانه، از کاربردهای بست است. در واقع بست، به اتصال لوله­ها که اغلب از جنس گالوانیزه هستند کمک می­کند. بنابراین در محکم و مقاوم سازی سازه نقش دارد.

مانند اجزای دیگر در سایزها و ابعاد مختلف تولید می­شود که بسته به سایز گلخانه متغیر است. از بست­ها برای متصل کردن ستون­ها، ناودان و کمان گلخانه استفاده می­شود که در هریک از این موارد نقش محکم کردن اسکلت گلخانه را دارد. مانند دیگر اجزا انواع متفاوتی دارد که می­توان به بست­های سرتاج، چهار پیچ و تسمه­ای اشاره کرد. از نظر کیفیت در طول عمر سازه نقش مهمی دارد. هرچقدر بست از کیفیت و ضخامت بهتری برخوردار باشد سازه مقاوم­تر خواهد بود.

کاربرد سرستون در اتصالات گلخانه

سرستون یکی دیگر از اتصالات گلخانه است که در جنس­های فولاد و گالوانیزه ارائه می­شود ولی مانند دیگر اجزا جنس گالوانیزه آن از کیفیت بهتری برخوردار است. سایز و ابعاد سرستون کوچک است اما کاربرد بسیار مهمی در استحکام و برپا نگه داشتن یک گلخانه دارد. علاوه­بر کیفیت، شکل و طرح سرستون نیز بسیار مهم است. هرچقدر طرح مناسب و استاندارد ساخته شده باشد، مقاومت بیشتری به سازه می­دهد.

هنگام ساخت سازه، ستون­ها روی پایه­ای مقاوم نصب می­شوند که در نهایت 4 قطعه مهم ستون، میان ­بند، ناودانی و کمان را به خود متصل می­کند. برای اینکه تمام این اجزا به یکدیگر متصل بمانند قطعه­ای به نام سرستون این ارتباط را برقرار می­کند. بنابراین کیفیت این قطعه بسیار اهمیت دارد و از مهم­ترین اتصالات گلخانه است که نقش متصل کننده را دارد.

همانطور که اشاره کردیم طراحی و قالب سرستون بسیار مهم است. برای اینکه نصاب هنگام نصب به راحتی اجزا را به یکدیگر متصل کند، به سرستون­هایی نیاز داریم که دقیق طراحی شده باشند. در گلخانه­های گاتیک یا اسپانیایی اهمیت سرستون­ها بسیار بالا است. چرا که نقش کلیدی در بنا کردن این گلخانه­ ها بر عهده این قطعه است. سرستون از دو بخش تشکیل شده است. اولین بخش قسمت گالوانیزه شده گرم است که ضخامت آن معمولا 2.5-2 میلی­متر در نظر گرفته می­شود که برای اتصال به اجزا دیگر از پیچ و مهره کمک می­گیرند. بخش دوم کمان­ها هستند که از دو طرف سرستون با کمک دو عدد بست­ نعلی شکل به سرستون متصل می­شوند.

شرکت گلخانه ساز سپید الوند با کمک متخصصین و نصابان توانمند خود، در تهیه و ساخت گلخانه از اتصالات با کیفیتی استفاده می­کند. برای ساخت سازه گلخانه به صورت تکنیکی و حرفه­ای عمل کرده و به شما در داشتن گلخانه ه­ای استاندارد کمک می­کنیم.

ویژگی­های مهم اتصالات گلخانه

 • اتصالات گلخانه به صورت H، U، نیم دایره و اشکال دیگر تولید می­شوند. بسته به اینکه نوع و شکل گلخانه به چه صورت است، از انوع اتصالات با اشکال مختلف استفاده می­شود.
 • به دلیل وزن و ضخامت مناسبی که این اتصالات دارند، سرعت عمل هنگام نصب و تهیه سازه بسیار بالا است.
 • همانطور که گفتیم گلخانه ­ها به 4 صورت سبک، سنگین، کشاورزی و صنعتی تهیه می­شوند. متناسب با مدل این گلخانه ­ها، باید از اتصالات گلخانه ه­ای استفاده نمود. این اتصالات از نظر شکل، اندازه و ضخامت با یکیدگر متفاوت هستند و هر یک متناسب با نوع گلخانه طراحی شده­اند. از اشتباهات رایجی که گلخانه سازان هنگام نصب مرتکب می­شوند، استفاده از اتصالات نادرست هنگام ساخت گلخانه است.
 • با اهمیت بست در سازه­های گلخانه آشنا شدیم. قرارگیری درست بست روی اتصالات در مقاومت سازه بسیار نقش دارد. استفاده از لوله­های گلخانه استاندارد در سایزهای 6-2.1 اینچی متدوال­ و مرسوم است. اتصالات گلخانه مناسب با این لوله­ها نیز در سایزهای 1، 1.2 و 3.4 اینچ است. بنابراین اهمیت استفاده از ابعاد و سایز، یکی دیگر از ویژگی­های مهم در نصب سازه است.
 • اتصالات گلخانه با محل نصب و نوع اتصال بسیار مرتبط هستند. لوله­های گلخانه نسبت به اتصالاتی که مربوط به قرارگیری تجهیزات هستند، بسیار متفاوت­اند. ضخامت و جنس در این مسئله بسیار مهم است.
 • اتصالات به گونه­ای طراحی شده­اند که وزن کم و استحکام بالایی دارند. این مسئله هنگام قرارگیری روکش روی، در فرآیند گالوانیزاسیون هم صدق می­کند. بنابراین اتصالات گلخانه از کیفیت خوبی برخوردار هستند.
 • گلخانه­ سازان در زمان نصب و ساخت گلخانه باید به این نکته توجه داشته باشند که سقف، دیواره و ستون­ها اجزای متفاوتی هستند که بسته به نوع و محل قرارگیری باید ضخامت متفاوتی داشته باشند. در واقع در محل­هایی از سازه که فشار بیشتری به اسکلت وارد می­شود، باید از اتصالات و لوله­های مقاوم با ضخامت بیشتری استفاده کرد.

رعایت تمام این موارد برای یک گلخانه ساز حرف اول را می­زند. شرکت گلخانه ساز سپید الوند، با کمک جدیدترین تکنیک­ها و اتصالات گلخانه باکیفیت در تلاش بوده سازه­ای با قدرت و استحکام بالا برای شما بسازد. در صورت ثبت درخواست در تهران، می­توانید از طریق شماره تماس شرکت و یا از طریق فرم آنلاین، درخواست تهیه و ساخت گلخانه را بدهید.

رضایت بالای مشتریان گلخانه ساز سپید الوند

 • قیمت مناسب
 • کارشناسان مجرب و کارآزموده
 • ماندگاری و طول عمر تجهیزات
 • تجربه و سابقه درخشان
 • و…

هزینه اتصالات گلخانه‌ای

شرکت سپید الوند با سال‌ها سابقه درخشان، در زمینه انواع اتصالات گلخانه‌ ثابت کرده که می‌توان بالاترین کیفیت محصولات و خدمات را همراه با مناسب‌ترین قیمت عرضه کرد. پس شما می‌توانید انواع اتصالات گلخانه‌ای را از شرکت سپید الوند با منصفانه‌ترین قیمت تهیه فرمایید.

کلام آخر، انتخاب درست در ساخت گلخانه

برای ساخت و نصب گلخانه، رعایت تمام موارد فوق از اهمیت بالایی برخوردار است. برای نصب گلخانه خود شرکتی را انتخاب کنید که در کار خود وجدان و انصاف داشته باشند. استفاده از اتصالات گلخانه­ای مرغوب و باکیفیت از نکات بسیار مهمی است که برخی از گلخانه سازان به آن اهمیت نمی­دهند. شرکت گلخانه ساز سپید الوند با تجربه چندین ساله در نصب گلخانه، این اطمینان را به شما می­دهد که در تهیه گلخانه از استاندارهای ساخت یک سازه پیروی کرده و تجهیزات و لوازم باکیفیت را برای گلخانه شما تدارک ببیند.